Стадії розвитку

Карієс в стадії плями. Пляма може бути світлого або темного кольору і свідчить про те, що процес вже почався. Зубна емаль слабшає, зуб починає реагувати на різні подразники, але вони часто не помітні, тоу цю стадію легко пропустити. Окрім того, якщо пляма заходиться між зубами чи на задній стінці - її вкрай важко помітити. Але саме в початковій стадії карієс легко зупинити і лікування може бути максимально комфортним.

Поверхневий карієс. Розвивається з плямами. Зуб реагує короткостроковим болем на термічні подразники: холодна, гаряча їжа, холодне повітря, солодощі. Хворий зуб добре видно, іноді емаль настільки пшкоджена, що зуб починає кришитися.

Глибокий карієс. Ураження при такій стадії мають обширний характер, пацієнт відчуває біль не лише при термічних подразниках, а й при механічному впливі на зуб. Лікування на цій стадії має бути терміновим. Розвиток глибокого карієсу загрожує пацієнту пульпітом - запаленням нерву зуба. А це досить таки не приємна річ, тому що супроводжується гострим болем. Якщо вчасно не полікувати пульпіт- можна втратити зуба.

Comments are closed.